Postanowienia na 2020

To już drugi raz kiedy piszę tu postanowienia. Czyli przynajmniej postanowienie pisania bloga zostało wykonane. 🙂 Warto by też „rozliczyć się” z innych danych sobie obietnic, ale to już temat na podsumowanie 2019 roku, nad którym pracuję.

Dziś chcę napisać o planach. Zdaję sobie sprawę, że nie za bardzo Was to interesuje, ale robię to dla siebie, bo publiczna deklaracja jest dla mnie dużo bardziej motywująca niż pisanie do szuflady.


Jakie mam plany na ten rok? Oczywiście ambitne 😉

1. Największa i mam nadzieję pozytywna zmiana i największe jak dotąd wyzwanie zawodowe.

Już od stycznia rozpoczynam współpracę z Centrum Medycznym Ginemedica we Wrocławiu. Filia w której będę pracowała znajduje się na Krawieckiej 1 (Plac Dominikański) w budynku Justin Center. Będę tam dostępna dla Was aż 5 razy w tygodniu!
Na wizytę można się zapisać telefonicznie i przez stronę Centrum, a dokładniej przez rejestrację online i zakładkę: onkologia lub psychoterapia.
Jestem bardzo szczęśliwa, podekscytowana, ale i nieco zestresowana zarazem.

2. Chiałabym nadal mieć swoją własną praktykę. Gabinet na razie wynajmowany, ale klimatyczny i kto wie co przyniesie przyszłość. Mam nadzieję, że gabinet pozostanie i będzie się rozwijać.
Można mnie tam spotkać w czwartki popołudniu, a zapisać się można mailowo: mamapsychoonkolog@gmail.com lub przez mój profil na portalu ZnanyLekarz,pl.
Osoby z Wrocławia mogą też zamówić wizytę do domu, jeśli wymaga tego sytuacja.
Osoby spoza Wrocławia lub mające problem z wyjściem z domu zapraszam do odbywania sesji przez Internet. Wiem, że ciężko się przekonać do tego typu terapii, ale warto spóbować. Dziwne wrażenie jest tylko na początku. 🙂
Zapraszam do kontaktu mailowego mamapsychoonkolog@gmail.com, chętnie odpowiadam na wszystkie pytania 🙂

3. Wypada w końcu skończyć Akademię Coachingu Kryzysowego. Tu muszę przyznać, że jestem w czarnej ……, bo mam tylko jeszcze trzy miesiące na ukończenie akademii, a nauki mam baaardzo dużo. Do tego jeszcze część praktyczna… Powinnam od teraz tonąć w książkach i materiałach edukacyjnych i nic innego nie robić.

4. Jak szaleć to szaleć. Po co robić jedną szkołę jak można dwie? Nie wiem co mi strzeliło do głowy, by brać na siebie kolejne zobowiązanie. No ale skoro powiedziałam A należy powiedzieć też i B. Chcę zatem zaliczyć z dobrymi ocenami pierwszy semestr moich kolejnych studiów podyplomowych: przygotowanie pedagogiczne dla psychologów oraz oczywiście zacząć kolejny semestr i być na bierząco z materiałem. Na razie mam duże zaległości. Zrobiłam eksperyment i robię studia online. Zaliczenia i praktyki są oczywiście normalnie, tylko nie ma zjazdów, a materiał jest na platformie e-learningowej. Można go przeglądać w dogodnym czasie, czyli nigdy, bo czasu zawsze brakuje. No, ale w końcu zrobię to. Chcę zdobyć uprawnia pedagogiczne, bo marzy mi się w przyszłości łączyć praktykę z przekazywaniem wiedzy i doświadczenia dalej.

5. Mam ogromną nadzieję nadal prowadzić i udoskonalać blog mamapsychoonkolog. Może w tym roku uda się jakoś go w końcu ożywić. Do tej pory nie bardzo to się udało. Ewidentnie coś robię źle i mam nadzieję, że w tym roku odkryję co i to naprawię 🙂

6. Cały czas chcę prowadzić stronę na Facebooku. To aktualnie najbardziej odwiedzane miejsce jakie udało mi się storzyć. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie dobry jak ten. Wierzę, że dołączy drugie tyle osób, co jest teraz i strona będzie „tętnić życiem” 🙂 Jest dobrze i oby tak dalej.

7. Mam nadzieję wziąć udział w kilku ciekawych projektach czy nawiazać wartościowe współprace. Mam już kilka pomysłów w głowie. Najbardziej nie mogę doczekać się spotkania i wspólnego działania z Sylwią z kanału „Na chemii”, a teraz też i strony nachemii.pl. Uwielbiam ją oglądać i jestem bardzo podekscytowana, że może uda się ją poznać i zrobić coś razem.

8. Może uda mi się choć ruszyć mój Instagram i co tam jeszcze trzeba… Twitter? Linkedin? Ciągle jestem kilka kroków za „trendami”. Ledwo co opanowałam Facebooka, a tu już trzeba działać gdzieś indziej… Ech…
No nie zrobię kariery w Internecie 🙂
Tak, mam dystans do swojego zawodu i siebie. 🙂

9. Chciałabym rozkręcić raczkujący kanał na YouTubie. Najtrudniej było mi się przełamać, ale w końcu się udało. Oczywiście w filmach najważniejsza jest treść. Mam w planie przygotować wiele filmów na ważne tematy, mam nadzieję o ciekawej treści i które będzie się w miarę przyjemnie ogładało. Myślę, że filmy i YouTube, to dobry sposób, by dotrzeć z ciągle jeszcze nieznanym tematem psychoonkologii do jak największej ilości osób. Wiele osób po prostu nie wie, że może uzyskać pomoc i wsparcie.

10. Oczywiście także w tym roku planuję pojechać na jakieś ciekawe konferencje. Mam już swoje ulubione i mam nadzieję, że pojawię się tam także na tegorocznej edycji.

11. Planuję także dokształcać się na kursach, szkoleniach i warsztatach. Mam już swoje ulubione miejsca/wykładowców więc zobaczymy co przyniesie ten rok. Oczywiście nie zamykam się na to co już znam.

12. Mimo kilku prób, w zeszłym roku nie udało mi się otworzyć i prowadzić grupy wsparcia. Może w tym się uda? Przynajmniej spróbuję ponownie.

13. Mój regał ugina się pod mnóstwem bardzo ciekawych książek, których jeszcze nie zdążyłam przeczytać. Nowe przybywają szybciej niż, czytam te, które już mam. Muszę zrobić sobie ksiażkowe wyzwanie np.
„Minimum 20 książek na 2020 rok”, bo inaczej nigdy się z tego nie wygrzebię.

14. Podszkolić angielski. Ten punk wymaga jeszcze doprecyzowania, bo inaczej będzie tylko sloganem, bez szans na realizację. Na pewno zdecyduję się na jakiś kurs online, bo na szkołę stacjonarną, przez brak czasu nie mam szans.

Jak patrzę na plany, to już widzę dwa słabe punkty czy też ograniczone zasoby: czas i energia. O pieniądzch to już nawet nie wspominam. No dobra zatem mam 3 słabe ogniwa. Co z tym zrobić…

A gdzie jeszcze zmieścić plany i postanowienia z życia prywatnego? A tych też jest sporo – co najmniej tyle samo co tych zawodowych… Ech…

Na Nowy Rok życzę sobie zatem: zdrowia, energii, dobrej organizacji, wytrwałości, miłości, pieniędzy i żeby czekolada nie tuczyła 😛

A Wam życzę zdrowia, spełnienia marzeń i realizacji Waszych noworocznych planów 🙂

Autor

Maria Tarczyńska

Mama, psycholog, psychoonkolog.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s